Тролови во време на корона вирус - Кети Пери, Мадона и Шерил измамени со лажни вирални видеа

Кети Пери прва „падна“ на троловите на Twitter кога вчера сподели вирален твит со видео од луѓе како излезени на балконите во хор го пеат нејзиниот хит „Roar“ додека се во карантин поради корона вирусот Covid-19.

Пери го ретвитна видеото, без да знае дека станува збор за звучна манипулација – видеото е вистинско, но луѓето не ја пеат нејзината песна. Троловите успеаја во намерата, а твитерџиите веднаш реагираа:

Веднаш по неа, „се лизна“ и Мадона. Истото видео, овојпат со намонтирана нејзина песна. Кралицата на поп-музиката, убедена дека луѓето ја пејат нејзината „I rise“, го ретвитна видеото.

Секако, твитерџиите и нејзе ѝ кажаа дека е „жртва на тролови“.

За крај, и Шерил го комплетираше „хет трикот“ - беше „насанкана“ со оваа невкусна шега во вакви времиња, а твитерџиите беа особено немилосрдни кон неа, со коментари како „не си толку позната за да се пеат твои песни“.

реклама

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more

Во Скопје 24 новозаразени, најмногу од Сарај и од Бутел

Read more

Грција се надева на „глампинг“ – тренд што ќе го спаси туризмот

Read more

Како изгледа процесот на создавање вакцина за COVID-19?

Read more

Музика

Брнабиќ: Exit ќе се одржи во август

Read more

Сиа го претстави новиот сингл „Together“

Read more

Скандал околу новиот хит на Аријана Гранде и Џастин Бибер

Read more

 Џеј Ло го воодушеви интернетот со новите фотографии

Read more

Сцена

  • play_arrow

Сѐ што е погрешно со „Rush Hour“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за серијата „Friends“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова беа најгледаните серии на Netflix за време на карантинот

Читај повеќе
  • filter

Погледнете како изгледа снимањето на филмот „Avatar 2“

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Birds of Prey“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Friends“ најпопуларна серија во карантин

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за петтата сезона на „Queer Eye“

Читај повеќе