УЕФА ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2021/22

Тухел: Многу кандидати за титулата во Лигата на шампиони

Тренерот на актуелниот европски првак Челси, Томас Тухел, оцени дека сезонава нема изразит фаворит за освојување на титулата во Лигата на шампиони, која продолжува вечерва со натпреварите од првото коло во групната фаза.

– Има многу тимови, кои сезонава можат да ја освојат Лигата на шампиони. За таков подвиг потребна е среќа, моментум и добра екипа. Ова натпреварување е многу отворено, изјави Тухел за официјалниот сајт на УЕФА.

Актуелниот европски првак вечерва на домашен терен ќе игра против Зенит во рамки на воведното коло во групата Х, во која во истиот термин од 20:45 часот Јувентус му гостува на Малме.

Покрај натпреварите во групата Х, денеска на програмата се и првите натпреварите во групите Е (Барселона - Баерн, Динамо - Бенфика), Ф (Јанг Бојс - Манчестер Јунајтед, Виљареал - Аталанта и Г (Лил - Волфсбург, Севиља - Салцбург). 

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Фудбал

Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Read more

Мурињо: Судијата и ВАР уништија фантастично дерби

Read more

Ферги: Враќањето на Роналдо беше како Цезар да влегува во Рим

Read more

Строгите навики на Левандовски: Сите оброци ги почнува со десерт

Read more
 

Спорт

Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Мурињо: Судијата и ВАР уништија фантастично дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Читај повеќе
  • play_arrow

Усик му ги врати појасите на Џошуа по шокантниот пораз

Читај повеќе

Ферги: Враќањето на Роналдо беше како Цезар да влегува во Рим

Читај повеќе

Строгите навики на Левандовски: Сите оброци ги почнува со десерт

Читај повеќе

Фетел: Кога заврна, трката се претвори во лотарија

Читај повеќе

Јубилејна стота победа во Формула 1 за Луис Хамилтон

Читај повеќе

Фернандеш со порака до навивачите на Јунајтед по поразот од Астон Вила

Читај повеќе