Тухел: Од нас зависи дали ќе бидеме во топ 4 во Премиер лигата

Тренерот на Челси, Томас Тухел, по синоќешниот пораз од Арсенал во 36. коло од англискиот шампионат (0:1), ги процени шансите на неговиот тим да влезе во најдобрите четири.

– Секогаш е тешко. Не си дозволувам да се опуштам ниту една секунда, и ако некој си даде такво право, денес беше последната лекција. Пропуштивме шанса да ја зацврстиме позицијата во оваа борба, но сè е сè уште во наши раце. Настапуваме добро и мора да се справиме со поразот. Не станува збор за распоредот. Имавме три дена да се подготвиме и се наоѓаме во добра форма, но денес направив грешка во составот и ја преземам одговорноста за тоа. Секако, немавме среќа, и такви денови се случуваат во фудбалот, но денес сторивме сè за да загубиме, го цитира Тухел прес-службата на клубот од Лондон.

Челси по 36 натпревари има 64 бода и во моментов е на четвртата позиција на премиерлигашката табела. 

Тагови
реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more

Фудбал

Како се сака националниот тим!

Read more

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Read more

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Read more

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Read more
 

Спорт

  • play_arrow
  • filter

Јелена Ѓоковиќ одушеви со навивањето за Ноле на дуелот со Надал

Читај повеќе
  • filter

Како се сака националниот тим!

Читај повеќе

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Читај повеќе

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Читај повеќе

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Читај повеќе

Англиската репрезентација „тежи“ 1,2 милијарди евра, колку вреди македонската?

Читај повеќе

Тричковски: Головите на Кипар - дополнителен мотив за ЕУРО

Читај повеќе
  • filter

Шведски полицаец ќе ни суди на дебито на ЕУРО

Читај повеќе

Ѓунеш: Турција може да ја победи Италија

Читај повеќе