Турска државјанка осомничена за обид за убиство во Гостивар

Дваесет и четиригодишна турска државјанка е осомничена за обид за убиство во Гостивар. Основното јавно обвинителство од Гостивар денеска соопшти дека е донесена наредба за спроведување на истражна постапка против неа поради основано сомнение дека се обидела да стори кривично дело убиство.

Осомничената на 19 овој месец, по претходна расправија, со умисла се обидела да лиши од живот 23-годишен турски државјанин кога со кујнски нож му задала убодна рана во слабината од десната страна.

Потоа го турнала повредениот на креветот и му задала уште една убодна рана од левата страна на слабината.

За неа е побарана мерка притвор поради опасност да побегне, да ја попречува кривичната постапка со влијание врз сведоци или да се обиде да го доврши делото. 

реклама

Белград ќе оди под карантин, 272 заболени во еден ден во Србија

Read more

Трите најмрзливи хороскопски знаци

Read more

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Read more

Дали сте доволно фит за ФБИ? Овој тест ќе ви го даде одговорот

Read more

Хроника

Тетовец ранет по расправија со двајца жители на Лавце

Read more

Вчера 461 лице фатено без заштитна маска

Read more

Угостителите почитуваат мерки, 412 граѓани начекани без маска

Read more

Почнува судењето за „Меѓународен сојуз“ на Боки 13

Read more

Вести

Угостителските објекти кои организираат свадби, прослави и настани очекуваат одлука за почеток со работа

Читај повеќе

Вториот тест на Милошоски негативен на COVID-19

Читај повеќе

Најголем пораст на новозаразени од COVID-19 во САД, повеќе од 50.000

Читај повеќе

Трамп: Сè повеќе и повеќе сум лут на Кина

Читај повеќе

Комисијата за заразни болести утре ќе расправа за граничниот режим со Србија и Косово

Читај повеќе

Белград ќе оди под карантин, 272 заболени во еден ден во Србија

Читај повеќе

Резултатите од референдумот за Кремљ претставуваат триумф

Читај повеќе

СЗО: Пандемијата се влошува, а не слабее

Читај повеќе

Тетовец ранет по расправија со двајца жители на Лавце

Читај повеќе