Туторијал: Како да го користите Google Drive?

Google Drive е cloud storage услуга достапна на корисниците на Google, и нуди 15 GB cloud скалдирање за секаков вид податоци.

Може да складирате фотографии, видеа, текст и каков било друг вид на дигитален фајл на вашиот или заеднички Google Drive. Кога ќе креирате фајл користејќи Google алатка како Google Doc, Google Sheet и Google Slides, тој автоматски се складира во Google Drive.

Овој туторијал на Howfinity ќе ви покаже детално како да го користите Google Drive со сите негови можности.

реклама

Софтвер

Водич за почетници - како да користите Twitter?

Read more

Како да го користите стикерот за поддршка на мали бизниси на Instagram?

Read more

Десктоп верзијата на WhatsApp ќе нуди видеоповик за 50 луѓе

Read more

Како да користите Spotify?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Read more
play_arrow

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Read more
play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more
play_arrow

Анимација од идната историска мисија на НАСА и SpaceX

Read more
play_arrow

Вирален хит: Борба меѓу два алигатора во Јужна Каролина

Read more
play_arrow

Како да ја користите апликацијата Zynn?

Read more
play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Read more
play_arrow

Брз киш со готово лиснато тесто

Read more
play_arrow

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more
play_arrow

Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и подигнат задник

Read more
play_arrow

Како изгледа процесот на создавање вакцина за COVID-19?

Read more
play_arrow

Сѐ што е погрешно со „Rush Hour“

Read more