Твитерџиите пукаат сеир со Бен Афлек на Греми наградите

Бен Афлек вчера присуствуваше на доделувањето на Греми наградите во живо со сопругата Џенифер Лопес, но на многумина им се чинеше дека на актерот цело време му беше досадно, поради што стана предмет на пукање сеир на социјалните мрежи.

Секој пат кога камерата се насочуваше кон Џенифер и Бен, изгледаше како Афлек да е здрвен покрај Џеј Ло и незаинтересиран за она што се случува.

Не требаше долго за неговото бизарно однесување да стане главна тема за пукање сеир на Twitter, а ова се само дел од мемињата на кои наидовме:

„Без разлика колку ви бил лош денот, не ви е полошо отколку на Бен Афлек на Греми наградите“

„Бен Афлек постојано гледа колку е часот“

 

  „Бен повеќе би сакал да биде каде било отколку во првиот ред да го гледа Стиви Вондер во живо“

  „Уживаме во добра музика, а Бен Афлек...“

„Секој пат кога камерата ќе му се доближи на Бен Афлек’

„Бен Афлек на Греми сум јас секогаш кога треба да бидам на Zoom повик“

„Бен Афлек изгледа како да размислува за најдобриот сендвич што некогаш го јадел, а потоа му текнува дека местото е затворено“

„Бен Афлек за време на рекламите“

„Бен Афлек остава впечаток на дечко кој е трезен на свадба и не познава никого освен неговата сопруга“

„Бен Афлек секој пат кога Џеј Ло ќе му каже дека треба да одат некаде“

„Зошто Бен Афлек секогаш изгледа како да е на 10 минути од плачење за време на паузата за цигара?“

„Бен Афлек е секој маж чија жена го одвлекла на забава од работа“

„Бен Афлек паузира бидејќи му е доста од Греми“

„Заборавиле да го ажурираат софтверот на Бен Афлек пред Греми наградите“

Тагови
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more

Филм & ТВ

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Read more

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Read more

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Read more

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа денес детективот Мозер од Kommissar Rex?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Еден од најскапите филмови во историјата: Бред Пит во улога на Ф1 возач

Читај повеќе

Уште една славна личност вмешана во смртта на Метју Пери

Читај повеќе