Тврдење на сексолог: Три пози што може најмногу да ги разочараат жените

Експертот за врски и секс, д-р Емили Морс на својот профил на Instagram сподели три секс пози за кои тврди дека најмногу можат да ги разочараат жените.

„Некои секс-сценарија звучат добро во теорија, но во пракса е различно“, напиша таа.

„Позите кои се многу популарни во сексот, а кои можат да предизвикаат чувство на незадоволство и разочарување кај жените, се обратна каубојка, поза 69 и секс под туш“, открива таа.

„Има некои сексуални активности кои звучат многу позабавно отколку што навистина се. Се разбира, во порно филмовите можеби изгледаат добро, но во реалниот живот тоа воопшто не е случај. Добриот секс е оној во кој се чувствувате добро, а не само еден што изгледа добро“, рече таа.

Нејзините следбенички на Instagram почнаа да пишуваат и да додаваат свои мислења за тоа кои секс активности не се баш толку интересни во пракса, како секс во базен, џакузи и на плажа.

Секако, има и жени кои не се согласуваат со нејзината теорија.

„За мене, позата обратна каубојка е одлична“, напиша една жена.

„Ако има доволно простор за секс под тушот, не гледам зошто да не“, додаде друга.

„Уживам во позата 69 затоа што тогаш се задоволуваме истовремено и нема подобро чувство“, заклучи трета.

Тагови
реклама

Каков секс сакаат жените?

Read more

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Read more

Три хороскопски знаци кои ги очекува финансиско подобрување во мај

Read more

Реакцијата на маче додека го гледа „The Lion King“ стана хит на интернет

Read more

Љубов и секс

Каков секс сакаат жените?

Read more

Четири идеални љубовни партнери за секој хороскопски знак

Read more

Зошто и мажите и жените лажат за бројот на сексуални партнери?

Read more

Најчестите заблуди за сексот во брак

Read more
 

Магазин

Осуденик на смрт бара стрелачки вод наместо инјекција

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум начини како да ја намалите болката по вежбањето

Читај повеќе

Идеја за десерт: Посна торта со јагоди

Читај повеќе
  • play_arrow

Што доколку Сонцето би го замениле со друга ѕвезда?

Читај повеќе
  • play_arrow

8-минутни вежби за стомачни мускули со Памела

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои ги очекува финансиско подобрување во мај

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешки гулаш

Читај повеќе
  • play_arrow

Дај ми да се напијам

Читај повеќе

Каков секс сакаат жените?

Читај повеќе