Twitter полуде исмевајќи го Тејт

Ендрју Тејт, заедно со неговиот брат, беше уапсен за истрага за трговија со луѓе во Романија, а беше пронајден благодарение на активистката Грета Тунберг и кутија за пица.

Имено, во двеминутното видео во кое ја навредува Грета, Тејт е снимен со кутии за пица, а се покажало дека се работи за пицеријата Jerry's Pizza, која работи во романскиот главен град Букурешт.

Поради бизарниот начин на кој полицијата ја откри неговата локација, корисниците на социјалните мрежи почнаа безмилосно да му се потсмеваат на озлогласениот инфлуенсер.

Собравме некои од најдобрите мемиња објавени на Twitter:

URL
URL
URL
URL
URL
URL
URL
URL
URL
URL

Тејт и брат му Тристан ќе минат 24 часа во притвор под обвинение за силување и трговија со луѓе.

реклама

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Read more

20-годишниот Томас Метју Крукс е атентаторот на Трамп, Тајната служба го застрела

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Грција почна жестоко да казнува за прекршување правила на плажите

Read more

Живот

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more

Уран и Марс носат проблеми: Астро прогноза до крајот на јули

Read more

За прв пат достапен дел од Бакингемската палата за посетители: Koja е цената за влез?

Read more

Опасен TikTok тренд ветува идеално исончан тен

Read more
 

Магазин

Што ни се случува во телото ако цел ден сме под клима?

Читај повеќе
  • filter

Која Џорџа Мелони си денес?

Читај повеќе

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Читај повеќе

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Читај повеќе
  • play_arrow
Четири лесни рецепти за вкусен киш

4 лесни рецепти за вкусен киш

Читај повеќе

Малите ноќни закуски по 21 часот може да бидат лоши за вашето здравје

Читај повеќе

Паста карбонара со маслинки

Читај повеќе
  • play_arrow

Иранска реклама од 70-тите

Читај повеќе

Четири намирници кои всушност ви помагаат да изгубите тежина

Читај повеќе