Уапсен арачиновец во чиј дом е пронајдена рачна бомба „Ф1“ со каписла

Скопје, 21 октомври 2019 (МИА) – Единицата за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Скопје поднесе кривична пријава против Џ.Н.(29) од скопското село Арачиново, осомничен дека сторил кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

На 18 октомври 2019, врз основа на судска наредба, соопшти денеска МВР, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија извршиле претрес на домот на Џ.Н. во село Арачиново, при што била пронајдена и одземена една рачна бомба „Ф1“ со каписла, по што Џ.Н. бил лишен од слобода.

реклама

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more

Сенатот го поддржа Трамп: Едногласно гласаше за забрана на TikTok

Read more

КОВИД умор: Дали и вам ви е смачено од пандемијата?

Read more

200 нови случаи на коронавирус од 1.828 тестирања

Read more

Хроника

Приведени сопственик на угостителски објект и десет жени во гостиварскo

Read more

Тешко повреден велосипедист, возачот на автомобилот побегнал од местото на несреќата

Read more

Опожарени две возила во Скопје

Read more

Пронајдено обесено момче на кејот на Вардар

Read more

Вести

200 нови случаи на коронавирус од 1.828 тестирања

Читај повеќе

Поскапувањето на струјата ќе осигура инвестиции во обновливи извори, вели Ковачевски

Читај повеќе
  • play_arrow

Полицијата со солзавец ги растера демонстрантите во Бејрут

Читај повеќе

Прилеп одбележа 19 години од загинувањето на 10-те бранители кај Карпалак

Читај повеќе

Приведени сопственик на угостителски објект и десет жени во гостиварскo

Читај повеќе

Медицински техничар од Шведска во поддршка на колегите на Инфективна клиника

Читај повеќе

Американско разузнавање: Русија насочена да му наштети на Бајден, Кина сака Трамп да загуби

Читај повеќе

Тешко повреден велосипедист, возачот на автомобилот побегнал од местото на несреќата

Читај повеќе

Повторно протест ако не се укине одлуката за превоз на 50 проценти во автобусите

Читај повеќе