Македонија

Уапсен Боки 13 на граничен премин

15. јули 2019 - 15:05 | Кајгана/МИА
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сопственикот на 1тв Бојан Јовановски денеска е задржан на граничен премин, на барање на Јавното обвинителство.

Обвинителката Вилма Русковска за МИА потврди дека Јовановски е задржан на граница, а повеќе детали ќе бидат соопштени попладнево на прес-конференција во ЈОРМ во 16:30 часот.

Неофицијално, апсењето е на барање на обвинителството за организиран криминал.

На пресот ќе се обратат Љубомир Јовески, Јавниот обвинител на Република Северна Македонија и Вилма Русковска, Основен јавен обвинител на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција.

Коментирај