Уапсен велешанец поради напад на поранешна вонбрачна партнерка

Полициски службеници од СВР Велес утринава, во 04:00 часот, го лишиле од слобода 28-годишниот велешанец П.Н. поради напад на поранешна партнерка.

-Тој, во 01:00 часот, синоќа по полноќ не ја почитувал судската забрана за приближување до живеалиштето на неговата поранешна вонбрачна партнерка и дошол во нејзиниот дом. По кратка расправија физички ја нападнал, информира портпаролот на СВР Велес, Ристе Самарџиев.

Појаснува дека П.Н. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветна пријава.

реклама

Хроника

Над половина килограм марихуана пронајдени во автомобил во Скопје

Read more

Двајца полицајци и уште три лица повредени во сообраќајка во Куманово

Read more

Затвореник од Велес починал во Идризово

Read more

Кривична за вработен во Матично кој издал фалсификуван извод од родени

Read more
 

Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Владата нема ниту една инвестиција, а се задолжува со 600 милиони евра еврообврзница

Читај повеќе

Австралија ги отстранува кинеските надзорни камери, стравува за националната безбедност

Читај повеќе

Вагнер: Престанавме да регрутираме затвореници

Читај повеќе
  • filter

Повеќе од 15.800 загинати во земјотресот, Ердоган призна дека имало пропусти

Читај повеќе

Касиерите во Германија може да одбијат плаќање во кеш

Читај повеќе

Падна Волстрит

Читај повеќе

Без струја неколку скопски општини, вода нема да има во дел од Центар 

Читај повеќе

Студено утро, потоа сончево со мала облачност

Читај повеќе

Македонските спасувачи веќе се на терен во Турција

Читај повеќе