Свет

Уапсен вооружен маж пред Бакингемска палата

23. септември 2018 - 18:44 | МИА

Лондон, 23 септември 2018 (МИА) - На влезот на Бакингемска палата за посетители денеска е уапсен маж кој носел потенцијално опасно оружје, соопшти лондонската полиција.

38-годишниот маж, чиј идентитет не се открива, уапсен е под сомнение дека носел пиштол на електрошокови.

Тој е на испитување во полиција и за сега не е е обвинет.

Осомничениот е уапсен од обезбедувањето на Бакингемска палата и предаде на полицијата.

Коментирај