Убавините на Македонија преку објективот на Александар Костадинов

Нашата земја има прекрасни места кои вреди да ги посетиме, а нивната бескрајна убавина ја документира талентираниот струмичанец Александар Костадинов.

Александар се занимава со фотографирање повеќе од 7 години. За Kajgana.com вели дека неговата љубов кон природата доаѓа до израз на фотографиите коишто ги прави.

Затворените граници беа поттик за многумина од нас да ги откриеме скриените убавини на природата, манастирите, водопадите, езерата во нашата земја. 

Погледнете ги ретките убавини на нашата земја видени низ неговиот објектив. Направивме избор од некои од неговите најдобри фотографии. Уживајте!

 

 

реклама

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Read more

Осум знаци кои укажуваат на недостаток на витамин Д во организмот

Read more

Германија затвора сè, освен градинките и училиштата

Read more

Храна која е богата со витамин Д

Read more

Уметност

Искрени илустрации за модерниот живот

Read more

Искрени илустрации во кои ќе се препознаат паровите во долга врска

Read more

Мисиците во Мексико покажаа како се сака својата земја

Read more

Русија и сè е можно: Мечокот Степан започна кариера како модел

Read more

Фото

  • filter

Секси среда

Читај повеќе
  • filter

Instagram убавица: Луси Робсон

Читај повеќе
  • filter

27 октомври 1806, Наполеон го освоил Берлин

Читај повеќе
  • filter

26 октомври 1863, формирана Фудбалската асоцијација на Англија

Читај повеќе
  • filter

Еротски колаж

Читај повеќе
  • filter

Неделата низ фотографии (19.10 - 25.10)

Читај повеќе
  • filter

Убавица на денот: Ирина Иванова

Читај повеќе
  • filter

Искрени илустрации за модерниот живот

Читај повеќе
  • filter

Убавица на денот: Тори Правер

Читај повеќе