Убиецот на Мартин Нешковски повторно на распит во СЈО

Поранешниот припадник на специјалната единица „Тигри“, Игор Спасов кој е осуден за убиството на Мартин Нешковски што се случи во 2011 година по втор пат е на распит во Специјалното јавно обвинителство.

Оттаму потврдуваат дека Спасов е на распит, кој до пред извесно време се уште траеше, но со оглед на тоа дека предистражната постапка се држи во тајност, од СЈО не соопштуваат детали.

Спасов е осуден на 14 години затвор за убиството на Нешковски, а за овој случај опозицијата објави и аудио разговори. Тој е повикан на распит во СЈО по втор пат.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Заев со рејтинг 9,4%, Мицкоски 4,2% - покажа истражувањето на Брима Галуп

Read more

Турци избегале од хотел-карантин во Скопје со чаршав импровизиран како јаже

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Хроника

Маж најден мртов откако ја нападнал сопругата со секира додека спиела

Read more

Турци избегале од хотел-карантин во Скопје со чаршав импровизиран како јаже

Read more

Се преврте комбе со мигранти кај Струмица

Read more

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Вести

Мицковски: Одзивот можеби нема да биде висок, но ќе биде кредибилен за идна Влада

Читај повеќе

Мисајловски: Плата од 36.000 денари за наставниците од основното и средното образование

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Градоначалникот на Сеул е најден мртов

Читај повеќе

Филипче: Повеќе од 20 дена со стабилен број на хоспитализирани пациенти

Читај повеќе

Обезбедена современа биолошка терапија за пациентите со малигни заболувања

Читај повеќе

Зибери: Социјална пензија за секоја жена која не го остварила правото на работна пензија

Читај повеќе

Србија: Повредени 118 полицајци, приведени 153 лица, нови протести најавени за вечерва

Читај повеќе

Зголемен бројот на случаи со COVID-19 во Грција, половина се туристи

Читај повеќе