Хроника

Ученичка починала на час во „ГУЦ“ во Скопје

17. февруари 2017 - 14:35 | Макфакс

Ученичка во завршните класови во средното градежно училиште во Скопје починала на час по историја откако и се слошило.

Како што соопшти полицијата вчера во 18.30 часот од Ургентен центар Скопје во полиција било пријавено дека во ГУЦ „Здравко Цветковски“, на час на ученичката А.А. (18) од Скопје во еден момент и се слошило, по што паднала од столчето.

По неуспешниот обид од професорите да ја освестат била повикана Итна медицинска помош. Докторите се обиделе да ја реанимираат, но не успеале. Ученичката била пренесена во Ургентен центар каде од страна на лекар била констатирана смрт.

Коментирај