УЕФА ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2020/21

Удар за ПСЖ: Кин е позитивен, ја пропушта Барса

Брзоногиот напаѓач на парискиот клуб е позитивен на COVID-19 и поради тоа ќе го пропушти реваншот од Лигата на шампионите против Барселона.

Котиворијанецот со италијански пасош, Моис Кин, денеска излезе позитивен на тестирањата за коронавирусот по што веднаш е ставен во карантин.

„Моис Кин беше тестиран позитивен на Sars-Cov2 ПЦР тестот направен утринава. Тој останува во Париз и нема биде во тимот за натпреварот во Бордо. Одреден период ќе биде во изолација и ќе ги следи здравствените протоколи“, објави ПСЖ на Twitter.

URL

ПСЖ вечерва од 21 часот игра на гости кај тимот на Бордо, каде по денешните настани ќе недостасува натурализираниот Италијанец.

Но, она што го загрижува ПСЖ е тоа што Кин ќе мора 10 дена да биде во изолација, а тоа значи дека нема да може да игра на реваншот во Лигата на шампионите против Барселона, кој е закажан за наредната среда.

Кин беше стрелец на третиот гол за „Светците“ кои со 4:1 славеа на „Камп Ноу“. Но, како што досега многупати се покажало во Лигата на шампионите, ваква голема предност не е сигурен резултат за поминување во наредната фаза.

реклама

Ѕирнете во луксузната вила на Новак Ѓоковиќ во Шпанија

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

ЕМА истражува нова нуспојава од вакцината на AstraZeneca

Read more

Убавица на денот: Луција Јаворчекова

Read more

Фудбал

Гоце Седлоски нов тренер на Шкупи

Read more

Пике и Фати во составот на Барселона за финалето на шпанскиот куп

Read more

Солскјер со нетрпение ги очекува натпреварите со Рома

Read more

Како би изгледал трејлер за Македонија на ЕУРО

Read more
 

Спорт

Гоце Седлоски нов тренер на Шкупи

Читај повеќе

Пике и Фати во составот на Барселона за финалето на шпанскиот куп

Читај повеќе
  • play_arrow

Солскјер со нетрпение ги очекува натпреварите со Рома

Читај повеќе

Еванс: Еден ден ќе им раскажувам на моите внуци за победата над Ѓоковиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Како би изгледал трејлер за Македонија на ЕУРО

Читај повеќе

Ибра се соочува со тригодишна забрана за играње фудбал

Читај повеќе

Пелистер го „украде“ голманот Кизиќ од Вардар

Читај повеќе

Британецот Еванс го елиминираше Ѓоковиќ во Монте Карло

Читај повеќе

Клоп: Лошиот напад е наш заштитен знак сезонава

Читај повеќе