Фудбал

УЕФА го избра тимот на неделата во Лига Европа

19. април 2019 - 12:43 | МИА
Нион, 19 април 2019 (МИА) – Европската фудбалска федерација денеска го претстави тимот на неделата во Лига Европа, по вчерашните реванши во четвртфиналната фаза.

Најмногу партиципира Валенсија, со четворица фудбалери.

УЕФА тимот на неделата:

Нето (Валенсија)
Тони Латоре (Валенсија)
Муктар Диакаби (Валенсија)
Макото Хасебе (Ајнтрахт)
Дани Да Коста (Ајнтрахт)
Даниел Парехо (Валенсија),
Томаш Сучек (Славија Прага)
Петар Севчик (Славија Прага)
Филип Костиќ (Ајнтрахт),
Педро Родригез (Челзи)
Оливие Жиру (Челзи).
 

Коментирај