Фудбал

УЕФА го објави тимот на неделата во ЛШ

18. април 2019 - 16:51 | МИА
Нион, 18 април 2019 (МИА) – Европската фудбалска федерација (УЕФА) го претстави идеалниот тим на неделата во Лигата на шампионите, по одигрувањето на реваншите од четврфиналната фаза.

Најмногу фудбалери доаѓаат од Ливерпул – четворица.

Тим на неделата:

Тер Штеген (Барселона),
Александер-Арнолд (Ливерпул),
Ван Дијк (Ливерпул),
Жорди Алба (Барселона),
Кевин де Бруин (Манчестер Сити),
Рахим Стерлинг (Манчестер Сити),
Сон Хин-Мин (Тотенхем),
Мохамед Салах (Ливерпул),
Садио Мане (Ливерпул),
Лионел Меси (Барселона),
Серхио Агуеро (Манчестер Сити). 

Коментирај