УЕФА ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2022/2023 - ФИНАЛЕ ИСТАНБУЛ

УЕФА потврди - Бразилката Анита ќе пее на финалето во Истанбул

Европската фудбалска федерација (УЕФА) објави дека атрактивната бразилска пејачка Анита ќе настапи за време на финалето на Лигата на шампионите.

Имено, Анита на 10 јуни ќе ја забавува публиката во Истанбул заедно со нигерискиот музичар Бурна Бој пред натпреварот помеѓу Интер и Манчестер Сити.

„Мило ми е што ја слушнав оваа вест и едвај чекам да се појавам на сцената за време на финалето. Се надевам дека ќе им приредиме одлично шоу на гледачите ширум светот. Не пропуштајте“, порача Анита.

URL

Инаку, Бразилката минатата година го имаше најголемиот светски хит „Envolver“ и достигна неверојатна популарност.

Remote video URL

Со рекордната продажба на нејзиниот петти албум, 30-годишната Бразилка беше номинирана за наградата Греми.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Anitta 🎤 (@anitta)

Првиот голем успех го постигна пред 10 години кога се појави во музичко шоу во нејзината земја, а со текот на времето стана популарна и надвор од Јужна Америка.

Пред осум години беше прогласена и за најсекси жена според гласовите на читателите на магазинот VIP.

реклама

Шест знаци дека ви недостасува витамин Б12

Read more

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Read more

Рани симптоми на срцев удар што се појавуваат неколку месеци порано

Read more

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Read more

Фудбал

Пред Роналдо беше лидер: Ал Наср остана без титула

Read more

Џака преку социјалните мрежи се збогуваше со фановите на Арсенал

Read more

Мбапе ѝ го раскрвари носот на девојка на трибините

Read more

Винисиус му го „пукнал филмот“ на Тони Крос

Read more
 

Спорт

Пред Роналдо беше лидер: Ал Наср остана без титула

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Читај повеќе

Џака преку социјалните мрежи се збогуваше со фановите на Арсенал

Читај повеќе
  • play_arrow

Мбапе ѝ го раскрвари носот на девојка на трибините

Читај повеќе

Фјури му испрати договор на Џошуа за борба на Вембли во септември

Читај повеќе

Винисиус му го „пукнал филмот“ на Тони Крос

Читај повеќе

Борусија Дортмунд договори засилување од 40 милиони евра

Читај повеќе

Скоти Пипен: Мајкл Џордан беше ужасен играч

Читај повеќе
  • play_arrow

УЕФА потврди - Бразилката Анита ќе пее на финалето во Истанбул

Читај повеќе