УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

ММА борачот Бенеил Дариуш го нокаутираше неговиот противник Скот Холцман во првата рунда, за само 25 секунди и тоа со маестрален потег.

 

Дариуш го изненади Холцман и со еден spinning back fist удар го легна на под.

URL

Судијата го прекина мечот, а на Холцман му требаше време да и помош за да стане.

Потоа седеше на столче неколку минути пред да може да излезе од салата.

Холцман претходно најавуваше борба со многу удари, а на крај заврши на под во првата рунда.

Ова беше петта победа во низа за 31-годишниот Дариуш, кој е роден во Иран и се преселил во САД кога имал 9 години.

Remote video URL

Неговата победа беше осми нокаут со spinning back fist удар во историјата на УФЦ. Дариуш не бил поразен во изминатите три години.

На социјалните мрежи нокаутот се споредува со главниот потег на ликот Зангиеф (Crimson Cyclone) во популарната видеоигра од 90-тите Street Fighter.

URL
Тагови
реклама

Викендот без ДДВ на 10, 11 и 12 октомври

Read more

Возевме: Спуст по новата велопатека на Водно

Read more

Филипче: Разговараме сите во регионот да ги отвориме границите со исти правила за ПЦР тестовите

Read more

Швајцарија на референдум гласа за слободното движење со ЕУ

Read more

Останати спортови

Заврши „Европската фудбалска недела“ на Специјална олимпијада Македонија

Read more

Далас со златен гол ја врати надежта

Read more

Тампа дојде на чекор до титулата во НХЛ

Read more

Тампа со тесна победа израмни во финалето против Далас

Read more

Спорт

Конте: Очајни бевме во одбрана, не може така

Читај повеќе
  • filter

Заврши „Европската фудбалска недела“ на Специјална олимпијада Македонија

Читај повеќе
  • play_arrow

Далас со златен гол ја врати надежта

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејкерс е шампион на Западот и обезбеди финале

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Интер со фуриозен финиш во голеада ја победи Фиорентина

Читај повеќе

Вардар и Пелистер ги дознаа противниците во СЕХА лигата

Читај повеќе

Голманот на Пандев позитивен на корона

Читај повеќе

Вердаско отпадна од Ролан Гарос, позитивен е на COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Тампа дојде на чекор до титулата во НХЛ

Читај повеќе