Украден часовникот на Медведев вреден 200 илјади евра

За време на АТП Завршниот турнир во Торино рускиот тениски ас останал без својот скап часовник од марката Bovet.

Додека Даниил Медведев во неделата го играше финалето од 2021 Завршниот турнир на АТП против Александер Зверев во Торино, Италија, од соблекувалната исчезнал неговиот часовник Bovet кој чини вртоглави 200.000 евра.

Згора на тоа, Медведев го загуби финалето со 2:0 во сетови (6-4 и 6-4).

Кога рускиот тенисер се вратил со соблекувалната после поразот, забележал дека му го нема часовникот и веднаш пријавил во полиција.

Полицијата веднаш излегла на терен и, според италијанските медиуми, го пронашла украдениот часовник. Но, крадецот останува непознат поради што истрагата уште не е затворена.

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Тенис

Медведев: Ѓоковиќ треба да чести вечера

Read more

Таткото на Ѓоковиќ: Новак по овие уцени најверојатно нема да игра на Австралија Опен

Read more

Тајли: Новак не би сакал да ризикува да не игра на АО

Read more

Виландер: Веќе не му се плашат на Ѓоковиќ

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Читај повеќе

Кошаркарите водеа на полувреме, па загубија од Украина

Читај повеќе

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Читај повеќе

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Читај повеќе

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Читај повеќе

Вечерва се доделува Златната топка: Кој ќе ја освои?

Читај повеќе

Јунајтед го назначи Рангник за привремен тренер

Читај повеќе

Медведев: Ѓоковиќ треба да чести вечера

Читај повеќе
  • play_arrow

Варварска ММА борба: Удирал онесвестен противник, навивачите згрозени

Читај повеќе