Украдени 4.000 ден и четири кутии виагра од аптека во Скопје

Вчера околу 18.30 часот непознат сторител извршил разбојништво во аптеката „Виола“ во Буњаковец при што одзел 4.660 денари од дневниот промет и четири кутии „Виагра“.

Кога влегол во аптеката крадецот со шприц ѝ се заканил на вработената дека ако не му даде пари ќе го употреби и ќе ја зарази со сида.

Откако ги зел парите, крадецот побарал и 4 кутии со таблети вијагра. Кога ги зел и таблетите излегол и се упатил во правец на Универзална Сала.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот. 

реклама

„La Casa de Papel“ добива петта и шеста сезона

Read more

Жива музика, играње на маса, гушкање, што сè затекнаа пазарните инспектори синоќа?

Read more

Заев: Бројките на новозаболени се директна последица од неработењето на Чулев

Read more

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more

Хроника

Обвинетите за „27 април“ бараат укинување на првостепените пресуди

Read more

Отфрлена кривичната пријава во врска со планинарската несреќа на Кајмакчалан

Read more

Две петгодишни деца тешко повредени во сообраќајка

Read more

Решенија за изолација добиле 368 лица во изминатото деноноќие

Read more

Вести

Чулев: Порастот на заболени е директна последица на фактот дека власта тераше дневен ПР

Читај повеќе

Обвинетите за „27 април“ бараат укинување на првостепените пресуди

Читај повеќе

Wizz Air ќе лета од Скопје за Салцбург од 3 јули

Читај повеќе

Заев: Бројките на новозаболени се директна последица од неработењето на Чулев

Читај повеќе

Семејство на починат кој бил заразен со COVID-19 одбива комуникација со епидемиолозите

Читај повеќе

Жива музика, играње на маса, гушкање, што сè затекнаа пазарните инспектори синоќа?

Читај повеќе

Филипче: Не може да живееме вечно затворени

Читај повеќе

Министерот Чулев бара од ОЈО да истражи дали има кршење на законите во АНБ

Читај повеќе
  • play_arrow

Можни се локализирани карантини во општини каде не се почитуваат мерките

Читај повеќе