Хроника

Украдени швајцарски франци, злато и документи

5. јануари 2017 - 15:37 | Макфакс

Од куќа во село Рогле, крадец украл злато франци и лични документи, соопшти полицијата.

Имено, во периодот од 19 до 22.20 часот во село Рогле, вчера во куќа сопственост на А.И. (46), непознат сторител извршил тешка кражба.

Сторителот насилно ја отворил вратата, влегол внатре, извршил пребарување и одзел 6000 швајцарски франкц во разни апоени, златни пари и лични документи, по што побегнал од местото на настанот.

Се преземаат мерки пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Коментирај