Ултиматум на Дурент: Ќе останам ако ги отпуштите овие двајца

Кошаркарот на Бруклин Нетс, Кевин Дурент побара од неговиот тим да го трејдува на крајот на јуни.

Дурент е еден од најдобрите играчи во лигата и има уште четири години од договорот со Нетс.

Вчера 33-годишниот Дурент одржал состанок со сопственикот на Нетс Џо Цаи и му поставил ултиматум.

„Ќе останам ако ги отпуштите тренерот Стив Неш и генералниот менаџер Шон Маркс“, рече Дурант, според инсајдерот Шамс Чаранија. Засега не се знае што ќе одлучи сопственикот на клубот.

Доколку овој ултиматум не му се исполни на Дурент, тој ќе го напушти клубот, а фаворити за негово доведување се Селтикс, Репторс и Хит. За Дурент ова ќе биде 15-та сезона во НБА лигата, а 12 пати е избран во Ол-стар тимот. Минатата сезона тој имаше просек од 29,9 поени со 7,4 скока и 6,4 асистенции. Минатата сезона Нетси доживеаја 0-4 од Селтикс на почетокот од плејофот.

реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more

Кошарка

Јокиќ се повреди пред стартот на сезоната

Read more

Се степаа играчи на Голден Стејт Вориорс, ќе летаат и казни

Read more

Евролигата ги промени правилата за новата сезона која почнува вечер

Read more

Маскотата на Денвер Нагетс заработува повеќе од повеќето кошаркари

Read more
 

Спорт

Меси најави: Во Катар ќе биде моето последно Светско првенство

Читај повеќе

Станковиќ нов тренер на Сампдорија

Читај повеќе

Македонската фудбалска репрезентација на 65. место на ФИФА ранг-листата

Читај повеќе
  • play_arrow

Бејзбол навивач се фрли преку ограда обидувајќи се да фати историски хоум-ран

Читај повеќе

Повеќе не ја кријат врската: Тоти конечно се појави со новата девојка

Читај повеќе

Бразилскиот тренер-силувач осуден на 109 години затвор

Читај повеќе
  • play_arrow

Пиоли: Милан направи премногу грешки против Челси

Читај повеќе

Јокиќ се повреди пред стартот на сезоната

Читај повеќе

Се степаа играчи на Голден Стејт Вориорс, ќе летаат и казни

Читај повеќе