Умар Нурмагомедов е новиот дагестански ММА ѕвер

Дагестанскиот ММА борец Умар Нурмагомедов, роднина на славниот Хабиб Нурмагомедов, брутално го нокаутира Бразилецот Раони Барселос на настанот што се одржа синоќа во Лас Вегас.

Умар на тој начин уште еднаш потврди дека му претстои одлична УФЦ кариера.

Во првата рунда прекрасниот 26-годишник собори борач кој никогаш не бил нокаутиран во кариерата и во овој меч влезе како фаворит.

Се очекуваше рутински да ја заврши работата против Нурмагомедов, но потоа дојде до изненадување.

Умар прво испрати одличен удар со колено, а потоа брутално лево и десно кроше и Бразилецот немаше шанса.

URL

„Ако не сте знаеле, сега знаете. Работа во најава“, напиша на Twitter Хабиб, кој до неодамна му беше тренер на Умар.

Ова беше четврти триумф на Нурмагомедов во УФЦ, а вкупно 16 во кариерата и потврди дека тргнува во напад на појасот во бантам категорија.

Тагови
реклама

Ограда од надвозник падна во Автокоманда, откорнати се дрвја, поплавени улици, делови од Скопје останаа без струја

Read more

Доларот зајакна, еврото ослабе

Read more

Оградата од мостот во Автокоманда падна врз две возила

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Останати спортови

Титмус постави нов светски рекорд на 200 метри слободно

Read more

Осумгодишниот Павел Наков е државен првак во спортска гимнастика

Read more

Тешка повреда на олимписката шампионка во спринт

Read more

Ивановски на ЕП постави нов државен рекорд во полумаратон

Read more
 

Спорт

Копа Америка: Мексико славеше, го видовме и првото големо изненадување

Читај повеќе

Навивач на ЕУРО платил 60 евра за да гледа во столб

Читај повеќе
  • filter

Дали ќе чекаме упадите на навивачи на терен да станат опасни?

Читај повеќе

Клубот на Даку најави казна по пцовките кон Македонците на ЕУРО

Читај повеќе

Фудбалерите на Данска ги одбија покачувањата за да земаат иста плата со фудбалерките

Читај повеќе

Нема спиење за фудбалските фанови од вечерва: Почнува Копа Америка

Читај повеќе

Три возбудливи натпревари денеска на ЕУРО: Дерби Шпанија-Италија, Србија на поправен

Читај повеќе

Суперѕвездата на Бостон со нов најскап договор во историјата на кошарката

Читај повеќе
  • play_arrow

Даку ги пцуеше Македонците по мечот со Хрватска

Читај повеќе