„Unbreakable“ доби брутално искрен трејлер

Пред да го погледнете „Glass“, новиот суперхеројски филм на М. Најт Шајамалан, продолжението на „Unbreakable“ и „Split“, погледнете го брутално искрениот трејлер за „Unbreakable“.

Во 2000 година беше прикажан филмот „Unbreakable“ со Брус Вилис во главната улога. Во филмот Вилис толкува улога на човек кој сфаќа дека целиот живот никогаш не се разболел од сериозна болест или повреда, отсутност која всушност е потврда дека има некаква супермоќ.

Во новото продолжение Брус Вилис, Самјуел Л. Џексон, Спенсер Трит Кларк и Шарлин Вудард ќе ги репризираат улогите од „Unbreakable“, додека Џејмс Мекавој и Анја Тејлор Џој ќе ги репризираат улогите од „Split“. Премиерата е закажана за 18 јануари.

реклама

Филм & ТВ

Наја Ривера најверојатно се удавила, потрагата продолжува

Read more

Семејно советување ги подобри односите меѓу Бред Пит и Анџелина Џоли

Read more

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more

„Love on the Spectrum“ – каков е светот на љубовта за луѓето со аутизам?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Споредба на Хрватска и Србија

Read more
play_arrow

Дали е подобро да се посвои машко или женско маче?

Read more
play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more
play_arrow

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Read more
play_arrow

Какви последици по здравјето имаат луѓето кои прележуваат COVID-19?

Read more
play_arrow

Еволуција на најстарите светски знамиња

Read more
play_arrow

Нов проект: CityHawk, електричен летачки автомобил

Read more
play_arrow

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more
play_arrow

„Love on the Spectrum“ – каков е светот на љубовта за луѓето со аутизам?

Read more
play_arrow

Три вежби кои ќе ви помогнат да ги намалите болките во грбот

Read more
play_arrow

13-годишно девојче зборува 20 јазици

Read more
play_arrow

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Read more