Хроника

Унгарец починал на Граничниот премин Табановце

25. август 2019 - 16:44 | МИА

Вчера во 22:50 часот во СВР Куманово, од Итна медицинска помош било пријавено дека во автобус на Граничниот премин Табановце на излез од земјава починал Ф.С.(71) од Унгарија. 

Лекар констатирал смрт без траги на насилство, а увид извршила екипа од СВР Куманово во присуство на сестрата на починатиот и возачот на автобусот, двајцата од Унгарија.

Известен е јавен обвинител.

Коментирај