Уникатен PlayStation 5 доби нов дизајн и водено ладење

Еден ентузијаст за технологија од Виетнам неодамна претстави модифициран Sony PlayStation 5, во кој инсталираше водено ладење, менувајќи го дизајнот на самата конзола.

Nhenhopach детално го расклопи неговиот PS5, а потоа го замени постоечкиот систем за ладење со воден. Како што вели во видеото, освен „работата околу пластиката“, направил и многу други работи за да функционира целиот систем.

Тој објави видео на својот YouTube канал за целиот процес, па можете да видите како направи специјална кутија за модифицираниот PS5, за да го собере воденото ладење и да работи правилно.

Remote video URL

Покрај тоа, тој има инсталирано специјално RGB осветлување што го менува визуелниот впечаток.

Ова е уникатен примерок, а Виетнамецот најави дека можно е да почне со сериско производство доколку Sony му дозволи. Во тој случај, сосема разбирливо, конзолата ќе чини многу повеќе од обичната PlayStation 5.

Remote video URL
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Гејминг

Викенд занимација: Бесплатна игра од Epic Games

Read more

The Witcher 3 next-gen доаѓа во втората половина на 2021 година

Read more

Call of Duty: Mobile заработи 10 милијарди долари во 2020

Read more

Само за гејмери: Објавен тизер за новиот Lenovo Legion 2 Pro

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Викенд занимација: Бесплатна игра од Epic Games

Читај повеќе

Хакери објавија информации за 1,3 милиони корисници на Clubhouse

Читај повеќе

Лични податоци на 500 милиони корисници на LinkedIn завршија на dark web

Читај повеќе

5.200 тони вселенска прашина паѓаат на Земјата секоја година

Читај повеќе
  • filter

Епохално откритие: Археолозите го најдоа „Златниот град“ во Египет

Читај повеќе

Откриен нов вид на застрашувачки диносаурус

Читај повеќе
  • play_arrow

Поздрав од Марс

Читај повеќе

Паднаа Facebook и Instagram, дали забележавте проблеми?

Читај повеќе

The Witcher 3 next-gen доаѓа во втората половина на 2021 година

Читај повеќе