ПОЧНУВА ПРАЗНИЧНАТА СЕЗОНА

Уникатни идеи како да ги спакувате новогодишните подароци

Се ближи празничната сезона, а тоа значи украсување на домот и размена на подароци со најблиските, саканите, колегите, пријателите.

Новогодишните празници имаат посебен шарм  - асоцираат на топлина и зближување, на прослава и наздравување, но и навестуваат промени и надеж за подобро утре.

Најважното кај подарокот е да биде избран и подарен од срце. Втората најважна работа е како ќе го спакувате. Нема повреден подарок од оној во кој сте вложиле личен труд, на кој сте посветиле внимание, што сте го подготвиле мислејќи на личноста на која ѝ го подарувате.

Ги споделуваме со вас овие уникатни „направи сам“ идеи за пакување подароци со кои дополнително ќе ги изненадите сите кои оваа година ќе добијат подарок од вас за празниците.

реклама

Мурињо го одржа зборот: Се сликаше со македонскиот новинар

Read more

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Што ќе се случи во вашиот организам ако редовно користите куркума?

Read more

Цицлест четврток

Read more

Живот

Брак, развод или унапредување: Овие хороскопски знаци есенва ги очекува голема животна промена

Read more

КМФ: Конкурсите будат сеќавање на времињата кога фотографијата беше „егзотична уметност“

Read more

Дилета Леота, најзгодната новинарка во светот ќе објави книга

Read more

Гастрономски мапи: По кои јадења е најпозната Македонија?

Read more

Магазин

Дали љубомората е болна, но неопходна емоција?

Читај повеќе

Брак, развод или унапредување: Овие хороскопски знаци есенва ги очекува голема животна промена

Читај повеќе

Што се случува доколку секој втор ден правите по 200 склекови?

Читај повеќе

Од машки агол: Правила за незаборавен орален секс

Читај повеќе
  • play_arrow

Масти за слабеење? Ова се најдобрите извори

Читај повеќе
  • filter

КМФ: Конкурсите будат сеќавање на времињата кога фотографијата беше „егзотична уметност“

Читај повеќе

Што се случува во телото во првите шест часа по утринското кафе?

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто не можеме да се ослободиме од наслагите од долниот дел на стомакот?

Читај повеќе

Што ќе се случи во вашиот организам ако редовно користите куркума?

Читај повеќе