Уникатниот McLaren F1 се продава за 15 милиони долари

McLaren F1 e произведен во само 64 примероци, а еден од нив се продава во САД.

Issimi објави дека се работи за една од првите седум примероци McLaren F1 автомобили, но не е објавена ниту километражата ниту информации за претходниот сопственик.

Како што веројатно знаете, го движи 6,1-литарски V12 мотор кој испорачува 618 коњски сили и 650 Nm максимален вртежен момент.

Remote video URL
Тагови
реклама

Каков секс сакаат жените?

Read more

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Read more

Три хороскопски знаци кои ги очекува финансиско подобрување во мај

Read more

Реакцијата на маче додека го гледа „The Lion King“ стана хит на интернет

Read more

Авто новости

Volkswagen го претстави Talagon – најголемиот SUV досега

Read more

Ова е освежениот Volkswagen Polo

Read more

Hongqi S9 – хиперавтомобил кој развива 1.400 коњски сили

Read more

Volkswagen ID.4 е Светски aвтомобил на годината

Read more
 

Автомобили

  • filter

Volkswagen го претстави Talagon – најголемиот SUV досега

Читај повеќе
  • filter

Ова е освежениот Volkswagen Polo

Читај повеќе
  • filter

Hongqi S9 – хиперавтомобил кој развива 1.400 коњски сили

Читај повеќе
  • play_arrow

Volkswagen ID.4 е Светски aвтомобил на годината

Читај повеќе

Освежениот Volkswagen Polo ќе дебитира на 22 април

Читај повеќе

Matchbox најави колички засновани на вистински електромобили

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Audi го претстави електричниот A6 e-tron

Читај повеќе
  • filter

Huawei го претстави својот прв автомобил

Читај повеќе
  • filter

Ова се новите BMW M3 и M4

Читај повеќе