Урнебесна прва средба на мачка со лента за трчање

Снимката споделена на TikTok ја прикажува урнебесната прва средба на мачка со лента за трчање и нејзиниот обид да оди.

Едногодишна мачка од Арканзас во САД насмеа многу корисници на социјалните мрежи поради нејзиниот невешт обид да оди на лента за трчање.

Имено, мачката за прв пат се сретнала со концептот на лента за трчање, а резултатот од оваа средба е комично видео од животното како се обидува да разбере како функционира.

„Едногодишната мачка од Арканзас допрва треба да сфати како работи лентата за трчање“, стои во описот на видеото.

Се гледа како мачката се качува и оди по лентата, а откако седнува и лентата ја враќа на подот, збунето го погледнува својот сопственик. Истото го повторуваше неколку пати и секој пат завршуваше на подот со сѐ уште збунет поглед.

@abc7la A one-year-old cat in Arkansas is yet to fully grasp how a treadmill works. 🤣🐈 #abc7la #abc7eyewitness #news #animalsoftiktok #animals #catsoftiktok #cats #treadmill #arkansas ♬ original sound - ABC7LA

„Мачка логика - ако легнам тука тогаш мора да престане“, „Колку подолго гледаш станува сѐ посмешно“, „И јас го имам истиот проблем“, се само дел од реакциите на видеото.

Тагови
реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Што да јадете за здрав црн дроб?

Read more

Чек дис аут

Како звучеле јазиците на Викинзите, Ацтеките, Египќаните, Римјаните...?

Read more

Инфлуенсерски сон: Дизајнерски чизми со Телетабиси чинат 2.500 долари

Read more

Австралиец го собори светскиот рекорд - сурфаше повеќе од 30 часа

Read more

Дали е добро да слушате музика додека работите?

Read more
 

Магазин

  • filter

Ратајковски се потстрижи, фановите разочарани: Фризура за баби

Читај повеќе
  • play_arrow

Што треба да правите на секој тренинг за подобри резултати?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучеле јазиците на Викинзите, Ацтеките, Египќаните, Римјаните...?

Читај повеќе

Бонтон vs обичаи: Дали на гости треба да се соблекуваат чевлите?

Читај повеќе

Што да јадете за здрав црн дроб?

Читај повеќе

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Читај повеќе

Шест причини зошто леблебијата е една од најздравите намирници

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци ги очекува невидена среќа и пари во април?

Читај повеќе

Како да направите домашна пица како вистински мајстор?

Читај повеќе