Урнебесниот танц на Трамп стана хит на TikTok

Американскиот претседател Доналд Трамп стана TikTok инспирација поради неговото танцување кое во последно време го демонстрираше на неговите предизборни собири.

Кога се појави снимка од американскиот претседател Доналд Трамп во која танцува или барем се обидува тоа да го прави, не требаше многу за да неговите урнебесни движења се претворат во TikTok предизвик. Социјалната мрежа е преполна со верзии од чудниот танц во кој корисниците се обидуваат да ги имитираат движењата на Трамп.

Remote video URL

Снимките се дополнително збогатени со различни музички позадини, со што целата ситуација е уште посмешна.

На собирот на кој е направена снимката, Трамп танцува на песната Y.M.C.A на Вилиџ Пипл.

URL
Remote video URL
реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more

Чек дис аут

Китови-убијци снимени во лов на голема бела ајкула

Read more

15 најопасни спортски арени во светот

Read more

Тату артисти открија кој подобро поднесува болка - мажите или жените

Read more

Инстант карма, фејл компилација

Read more
 

Магазин

Осаменоста може да ве убие, тврдат научници

Читај повеќе
  • play_arrow

Китови-убијци снимени во лов на голема бела ајкула

Читај повеќе

Зошто треба почесто да јадете сладок компир?

Читај повеќе
  • play_arrow

15 најопасни спортски арени во светот

Читај повеќе

Видови храна кои при замрзнување го губат хранливиот квалитет

Читај повеќе

Каков тренинг да изберете во зависност од возраста?

Читај повеќе
  • play_arrow

Тату артисти открија кој подобро поднесува болка - мажите или жените

Читај повеќе

Реагирајте навреме: Шест симптоми на рак на дојка кои не треба да ги игнорирате

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за ручек: Пржено бело месо со компири

Читај повеќе