Урнебесно: Палаво куче истрча на терен и им ја украде топката на играчите

Кучињата сакаат да си играат со топки, па кога ќе ги видат не бираат време или место за играње со омилената играчка.

Така, палаво, но преслатко куче ги насмеа навивачите на фудбалски натпревар кога на сред натпревар втрча во теренот, ја украде топката и почна да си игра со неа.

Кучето не сакаше да ја пушти топката ниту кога еден од фудбалерите го зеде в раце и почна да го носи низ теренот.

Во еден момент кучето случајно ја испушти топката, но не ја врати назад, иако на играчите им беше дадена нова топка за да ја продолжат играта.

Фудбалерот му го предаде кучето на редар кој потоа го извади од теренот, а видеото од неговата палавост стана хит на TikTok и има речиси 25 милиони прегледи.

@fjerry

Legend

♬ original sound - FJerry

„Дајте му ја таа топка“, се пошегува еден коментатор.

„Нема ни грам каење на неговото лице“, додаде друг.

Додека кучето го изнесуваа од теренот, публиката го поздрави со громогласен аплауз и овации.

Тагови
реклама

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Чек дис аут

Најубавата собирачка на топчиња која го крсти детето по Рафаел Надал

Read more

„Кинеската Атлантида“: Град под вода кој е целосно зачуван

Read more

Бездомник во Италија доби на лото, едвај успеа да ги земе парите

Read more

Зошто сонуваме дека ни паѓаат забите?

Read more
 

Магазин

Евтино, а вкусно: Макарони со компири и сланина

Читај повеќе

Зошто е важно да внесувате цинк и кои се најдобрите извори?

Читај повеќе

Пет загрижувачки начини на кои студеното време влијае на телото

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Најубавата собирачка на топчиња која го крсти детето по Рафаел Надал

Читај повеќе

Колку време смеете да го чувате месото во замрзнувач?

Читај повеќе

Луѓето родени во 90-тите имаат полошо ментално здравје од која било друга генерација

Читај повеќе

Зошто родителите сè почесто го бираат шведскиот модел на воспитување деца?

Читај повеќе

Само уште неколку часа ве двојат од луксузно патување во Дубаи, BMW1, iPhone 14 pro, гејминг лаптоп Lenovo

Читај повеќе
  • play_arrow

Доктор предупредува што може да се случи ако спиеме само 5 часа

Читај повеќе