Усеин Болт го постигна првиот гол во фудбалската кариера

Славниот Усеин Болт го постигна првиот погодок како професионален фудбалер во пријателскиот меч меѓу Централ кост маринерс и Маркатур јунајтед. Неговиот тим славеше со резултат од 4:0, од кои два голa даде токму Болт.

Тој го постигна својот прв погодок во 57 минута од натпреварот, кога со силен удар со левата нога ја погоди мрежата на голманот.

Во 69 минута Болт го постигна и вториот погодок откако ја искористи големата грешка на противничката одбрана и на голманот и лесно успеа да даде гол.

Со две ластичиња до убави велигденски јајца со нова шара

Како изгледал етничкиот состав на цела Македонија во 1905 година?

Адвокат советува на кое прашање никогаш да не одговарате кога кога ќе ве запре полиција

Ослободете се од пајаците во домот со природен лек

Испаѓањето на Сити донесе нов фаворит за освојување на ЛШ

Пеп: Во кој било друг спорт ќе победевме

Судиите во Украина пред натпревар ќе одат на полиграф

Салцбург се израдува на испаѓањето на Арсенал - му донесе пласман на клупскиот Мундијал