Регион

Уште два случаи на Covid-19 во Романија

28. февруари 2020 - 16:13 | МИА

Во Романија денеска се потврдени уште два случаи на новиот корона вирус, со што вкупниот број на заразени сега изнесува тројца.

Заменик-министерот за здравство на Романија Нелу Татару изјави дека се работи за 45-годишен маж од областа Марамуреш во северниот дел на земјата и 38-годишна жена од градот Темишвар.

Татару информира дека и двајцата неодамна се вратиле од Италија.

Коментирај