Уште еден фејл на Tesla: Молете се да не ве фати дожд

Американската компанија за производство на електрични возила Tesla Motors е една од најмодерните во светот. Нејзиниот сопственик Елон Маск се смета за еден од најголемите иноватори на денешницата.

Но, најевтиниот модел на електричен автомобил од оваа компанија, Model 3,  се покажа како автомобил со многу недостатоци.

Веќе имаме пишувано за тоа што сѐ е погрешно со Model 3 и за проблемите со кои се соочуваат сопствениците на овој автомобил.

Eден корисник најде уште еден фејл, овојпат во дизајнот на автомобилот.

Во случај да ве фати дожд, а мора да го отворите багажникот, водата од вратата ќе се слее директно внатре, како што може да видите во ова видео:

Можеби моделот е смислен во „сончевата Калифорнија“, но автомобилот не се испорачува само таму, негодуваат корисниците.

За чудо, оваа маана не влијае врз продажбата на Model 3 - дури и во ладната и врнежлива Норвешка само во март годинава се продадени дури 5.000 примероци.

реклама

Авто новости

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Read more

Луксуз и комфор: Bentley го претстави освежениот Bentayga

Read more

Volkswagen го освежи својот најпродаван SUV

Read more

Откажан Саемот за автомобили во Женева за 2021 година

Read more

Автомобили

  • play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Читај повеќе
  • filter

Луксуз и комфор: Bentley го претстави освежениот Bentayga

Читај повеќе
  • filter

Volkswagen го освежи својот најпродаван SUV

Читај повеќе

Откажан Саемот за автомобили во Женева за 2021 година

Читај повеќе
  • filter

Audi го претстави освежениот модел Q5 SUV

Читај повеќе
  • filter

Произведен последниот Bentley Mulsanne

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираниот Audi A6 Allroad

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Светска премиера на Opel Mokka-e

Читај повеќе