Уште еден клуб го одби Роналдо: Не знам кој го измислил тоа

Сè поверојатно е дека Кристијано Роналдо ќе остане во Манчестер Јунајтед, не затоа што така сака, туку затоа што нема клуб кој сака да си ја искомплицира финансиската ситуација со трансфер на одличен, но скап играч.

Откако Баерн, Челси и ПСЖ се откажаа од идејата да го донесат во своите редови, Роналдо често се споменуваше како потенцијално подновување за Атлетико, но и од тоа нема да биде ништо.

„Не знам кој ја измислил приказната за неговото доаѓање, но да очекуваме да дојде кај нас е речиси невозможно“, изјави претседателот на Атлетико, Енрике Сересо.

На идејата за доаѓање на Роналдо се спротивставија и навивачите на Атлетико кои започнаа кампања на Twitter барајќи од клубот да не го прави тој трансфер. Ги критикуваат головите и недоличното однесување на Роналдо.

реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Фудбал

Голот на Јамал ​​е најубав на ЕУРО 2024

Read more

Давид Бабунски потпиша за Данди Јунајтед, ја доби 10-ката

Read more

Мбапе претставен пред преполн „Бернабеу“

Read more

Избран најдобриот тим на ЕУРО, доминираат Шпанците

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Голот на Јамал ​​е најубав на ЕУРО 2024

Читај повеќе
  • play_arrow

Давид Бабунски потпиша за Данди Јунајтед, ја доби 10-ката

Читај повеќе
  • play_arrow

Мбапе претставен пред преполн „Бернабеу“

Читај повеќе

Избран најдобриот тим на ЕУРО, доминираат Шпанците

Читај повеќе

Унаи Симон ќе паузира до октомври

Читај повеќе

Саутгејт поднесе оставка, не е повеќе селектор на Англија

Читај повеќе
  • play_arrow

Пијаниот Кукуреља пееше за себе и не го исполни даденото ветување

Читај повеќе

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Читај повеќе
  • play_arrow

Родри ги налути Англичаните со провокации за Гибралтар, Мората го потсети каде игра

Читај повеќе