Уште една Bentley легенда заминува во историја

V12 моторите одамна се вид во изумирање, а полека згаснува и понудата за скапоцениот камен V8.

Bentley соопшти дека се збогува од твин турбо убавецот 6.75 V8, а за последното збогум избра вистински класик - Mulsanne 6.75 Edition by Mullinerшто ќе биде произведен во само 30 примероци.

На плочката ќе стои и потписот на шефот кој му пресуди – Адријан Холмарк.

Славниот мотор од L-Series за последен пат ќе згрми со 530 коњски сили и максимален вртежен момент од 1.100 Nm, а заедно со него ќе згасне и моделот Mulsanne. Позицијата на топ модел ја наследува Flying Spur со W12 мотор.

реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Авто новости

Може да ви падне задниот браник – призна Tesla

Read more

Како е да се вози „ракета“ без прозорци и покрив?

Read more

Volkswagen го претстави новиот Golf TGI со 130 КС

Read more

Новиот Volkswagen ID.3 ги освои максималните 5 ѕвезди на Euro NCAP

Read more

Автомобили

  • play_arrow

Може да ви падне задниот браник – призна Tesla

Читај повеќе
  • play_arrow

Како е да се вози „ракета“ без прозорци и покрив?

Читај повеќе
  • filter

Volkswagen го претстави новиот Golf TGI со 130 КС

Читај повеќе
  • filter

Новиот Volkswagen ID.3 ги освои максималните 5 ѕвезди на Euro NCAP

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Модерна „ѕверка“ на две тркала: BMW R 1250 RT

Читај повеќе

Елон Маск продолжува да ги иритира сопствениците на Tesla автомобили

Читај повеќе
  • filter

Што подготвуваат од Bugatti?

Читај повеќе
  • filter

Hyundai го претстави спортскиот модел i20 N

Читај повеќе
  • filter

Porsche ги претстави новите модели Panamera, најмоќниот развива 700 КС

Читај повеќе