Уште една славна личност вмешана во смртта на Метју Пери

Уште една славна личност е поврзана со истрагата за смртта на Метју Пери поврзана со дрога, а новиот извештај зборува за нивната заедничка зависност.

Истрагата на полициската управа во Лос Анџелес за предозирање со кетамин на Пери открила вмешаност на друго лице, пренесува InTouch.

Сè уште неименуваната жена, наводно, тврдела дека повеќе не користи наркотици, туку била „аптека на две нозе“, според изворот. Наводно се појавија фотографии на кои се гледа жената со Пери во ординација каде доктор му препишувал кетамин.

Двајцата меѓусебно се упатувале кај нивните лекари за да набавуваат дрога и честопати си се доверувале еден на друг за нивните битки со зависноста, тврди изворот.

Анонимната славна личност е втората личност поврзана со смртта на Пери, откако беше именувана поранешната сопруга на Чарли Шин, Брук Милер.

Пери беше пронајден онесвестен во џакузи во неговиот дом во Лос Анџелес на 28 октомври 2023 година и почина на 54-годишна возраст од акутни ефекти на кетамин и давење, покажала неговата обдукција. Актерот имал слични количества кетамин во неговиот систем како болнички пациент под општа анестезија.

Актерот отворено зборуваше за примање терапија, т.е. инфузија на кетамин како третман за депресија.

Тагови
реклама

Филм & ТВ

Досега починаа 31 од актерската екипа на култната серија Beverly Hills, 90210

Read more

Доаѓа продолжението на еден од најстрашните хорори: Филмската екипа едвај ги гледала сцените

Read more

Жената-мачка покажа што е секси на 57 години

Read more

Emily in Paris: Објавен трејлерот за првиот дел од четвртата сезона

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Досега починаа 31 од актерската екипа на култната серија Beverly Hills, 90210

Читај повеќе
  • play_arrow

Доаѓа продолжението на еден од најстрашните хорори: Филмската екипа едвај ги гледала сцените

Читај повеќе
  • filter

Жената-мачка покажа што е секси на 57 години

Читај повеќе

Крис Браун повторно обвинет за брутален напад

Читај повеќе
  • play_arrow

Emily in Paris: Објавен трејлерот за првиот дел од четвртата сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Netflix „експлодира“

Читај повеќе

Адвокатот на Шајло Џоли откри детали за исфрлањето на „Пит“ од нејзиното презиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Читај повеќе