Уште не му простиле: Гризман брутално исвиркан од навивачите на Атлетико

Навивачите на Атлетико Мадрид жестоко го исвиркаа францускиот напаѓач Антоан Гризман во неговиот прв домашен натпревар по враќањето од Барселона, со што на некогаш најдобриот играч на овој клуб му стана јасно дека сѐ уште не му простиле за заминувањето во 2019 година.

Синоќешниот натпревар од Лигата на шампионите против Порто за Гризман не беше прв од неговото враќање во Атлетико Мадрид, бидејќи неодамна играше против Еспањол во Примера, но беше негов прв дома и веднаш доби јасен сигнал од навивачите какво е нивното моментално мислење за него.

Имено, тој влезе во игра во 56. минута наместо Жоао Феликс, а кога стапна на теренот, домашните навивачи на стадионот Ванда Метрополитано го пречекаа со жестоки свирежи, што најдобро го покажуваат видеата од натпреварот.

URL

За нешто повеќе од 30 минути на теренот, Гризман не успеа да направи ништо или да им помогне на соиграчите да победат против Порто, а конечниот резултат гласеше 0:0.

Remote video URL

Потсетуваме, Гризман одеднаш се врати во Атлетико Мадрид на позајмица во последните минути од летниот преоден рок, и овој клуб ќе може да го откупи неговиот договор следното лето за само 40 милиони евра, што е за 80 милиони евра помалку отколку што плати Барселона во 2019 година.

Следниот натпревар во Лигата на шампионите Атлетико Мадрид го игра против Милан на гостински терен, по што ќе игра против Ливерпул.

реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

ЕУ драстично ја казни Полска: Варшава мора да плаќа милион евра дневно

Read more

Фудбал

Јужноамериканците одбиваат да играат на Светско првенство на секои две години

Read more

Чави прифати да се врати во Барселона

Read more

Наполи нема да учествува на Марадона купот

Read more

Барселона сака да го назначи Чави на тренерската позиција

Read more
 

Спорт

Јужноамериканците одбиваат да играат на Светско првенство на секои две години

Читај повеќе

Чави прифати да се врати во Барселона

Читај повеќе

Наполи нема да учествува на Марадона купот

Читај повеќе

Барселона сака да го назначи Чави на тренерската позиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Столе Димитриевски херој во триумфот на Рајо над Барселона

Читај повеќе
  • play_arrow

Историски дебакл на Баерн, Милер им се извини на навивачите

Читај повеќе

Барселона по серија лоши резултати му даде отказ на Куман

Читај повеќе
  • play_arrow

Сасуоло го шокираше Јувентус среде Торино

Читај повеќе

Анчелоти: Азар е здрав, само претпочитам други играчи

Читај повеќе