Усик му ги врати појасите на Џошуа по шокантниот пораз

Олександр Усик го шокираше светот откако во Лондон го победи Ентони Џошуа и стана светски шампион во тешка категорија.

Украинецот доминираше во текот на целата борба, освојувајќи ја титулата на светски првак во IBF, IBO, WBA и WBO верзиите. За титулата на апсолутен шампион му недостига појасот во WBC верзијата чиј шампион е Тајсон Фјури.

На Twitter се појави снимка на која се гледа како Украинецот по борбата доаѓа во гардеробата на Џошуа и лично му ги враќа појасите откако со нив претходно се фотографираше.

Секако, Усик не ги врати буквално појасите Британецот има право да ги задржи како поранешен шампион, а Усик ќе добие нови појаси.

Кога Усик му ги донесе појасите, Џошуа се насмеа и му порача дека набргу повторно ќе се видат. Британецот веднаш по поразот изјави дека сака реванш.

URL
реклама

Избрани 31 градоначалник во првиот круг, ВМРО-ДПМНЕ со најмногу победници

Read more

Малолетната ќерка на Хајди Клум позираше со разголени гради за Rollacoaster

Read more

Апасиев: Имаме советници во над 30 општини

Read more

Серијата „You“ ја престигна „Squid Game“ и моментално е најгледана на Netflix

Read more

Останати спортови

Во античка Олимпија запален олимпискиот оган за ЗОИ Пекинг 2022

Read more

Мекгрегор објави навреди кон Хабиб, па го избриша твитот

Read more

Приведен сопругот на убиената атлетичарка Тироп

Read more

Мекгрегор објави фотографија со џоинт: Побогат сум од цел УФЦ

Read more
 

Спорт

МЗТ Скопје поуспешен на гостувањето кај Еуро Никел

Читај повеќе

АТП листа: Федерер испадна од топ 10

Читај повеќе
  • play_arrow

Во античка Олимпија запален олимпискиот оган за ЗОИ Пекинг 2022

Читај повеќе

Одбивањето да се вакцинира ќе го чини Ирвинг 200 милиони долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Мурињо: Требаше да победиме, најмалку нерешено

Читај повеќе

Клоп во Салах гледа најдобар фудбалер во светот

Читај повеќе

Дебитантско финале на Индијан Велс

Читај повеќе

Ф1: Објавен календарот за новата сезона со рекордни 23 трки

Читај повеќе

Циципас и Зверев испаднаа од Индијан Велс

Читај повеќе