Утре без струја дел од општините Карпош и Сарај, задутре дел од Центар и Арачиново

Заради технички зафати во дистрибутивната електромрежа утре без струја ќе останат дел од корисниците од општините Карпош и Сарај.

Како што информираат од РЦУК Скопје, без струја утре од 8:00 до 10:00 часот ќе бидат корисниците од бул. „Партизански одреди“ згр. бр. 149 (Порта Влае) во Општина Карпош, а од 10:00 до 13:30 часот, дел од с. Кондово во Општина Сарај.

Во  четврток, како што информираат од РЦУК Скопје, без струја од 9:00 до 12:00 часот, ќе бидат дел од ул. „Антон Панов“ од бр. 53 до бр. 59 во Општина Гази Баба,  а од 9:00 до 12:30 часот, дел од с. Арачиново (во околината на горната џамија) во Општина Арачиново.

Од 10:00 до 13:30 часот во четврток без струја ќе останат корисниците од ул. „Елисие Поповски Марко“ од бр. 1 до бр. 29, ул. „Шарски Одреди“ од бр. 1 до бр. 7, ул. „Козара“ од бр.11 до бр. 26 и ул. „Мајка Тереза“ од бр. 12 до бр. 20 во Општина Центар.

Тагови
реклама

Вучиќ прикажа фотографии со оружје и безживотни тела со траги на мачење

Read more

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Read more

Не, Илон Маск не е мртов

Read more

Првпат воведена е-трговија во Пошта – онлајн нарачки со можност за испорака до адреса

Read more

Македонија

Корона кризата дополнително ја влоши положбата на самохраните родители во државава

Read more

Пристигнува прва пратка вакцини од рускиот производител Sputnik V

Read more

Мицкоски до власта: Единствен начин да се спасите од мене е да не се разбудам утре

Read more

Земјотрес почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово

Read more
 

Вести

  • play_arrow

Вучиќ прикажа фотографии со оружје и безживотни тела со траги на мачење

Читај повеќе

Корона кризата дополнително ја влоши положбата на самохраните родители во државава

Читај повеќе

Камион со марихуана запленет на ГП „Богородица“

Читај повеќе

Пристигнува прва пратка вакцини од рускиот производител Sputnik V

Читај повеќе

Мицкоски до власта: Единствен начин да се спасите од мене е да не се разбудам утре

Читај повеќе

Земјотрес почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово

Читај повеќе

Нови 722 случаи со COVID-19

Читај повеќе

Деновиве постудено, од среда пообилни врнежи од дожд

Читај повеќе

Меркел: Жените се несразмерно погодени од пандемијата

Читај повеќе