Утре без вода дел од ул. Тедосиј Гологанов и бул. Св. Климент Охридски

Поради промена на противпожарен хидрант ф80 мм на улица „Митрополит Тедосиј Гологанов“ бб, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од „Митрополит Тедосиј Гологанов“ и дел од булевар „Свети Климент Охридски“.

Прекинот со водоснабдувањето, како што информират од ЈП „Водовод и Kанализација“ - Скопје, ќе биде од 9:00 часот до завршување со активностите.

реклама

Откриен нов вид „екстремно агресивна“ змија

Read more

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Голем неделен хороскоп од 17 до 23 јуни

Read more

Рецепт на денот: Пилешко „а ла Тоскана“

Read more

Македонија

Герасимовски: Учениците до 10 години може да бидат згрижени во градинките и за летниот распуст

Read more

Општина Карпош поставува „репелент“ за спречување на појава на змии

Read more

Од четврток активно портокалово ниво за опасност од високи температури во Македонија

Read more

Платформата за родова еднаквост за двојното убиство во Кратово: Станува збор за самоодбрана

Read more
 

Вести

Герасимовски: Учениците до 10 години може да бидат згрижени во градинките и за летниот распуст

Читај повеќе

Тешко повредена скопјанка при судир меѓу мотоцикл и електричен тротинет

Читај повеќе

Повторно ќе биде сослушан осомничениот за убиството на двегодишната Данка

Читај повеќе

Општина Карпош поставува „репелент“ за спречување на појава на змии

Читај повеќе

Од четврток активно портокалово ниво за опасност од високи температури во Македонија

Читај повеќе

Објавен потесниот круг за регионалниот книжевен избор „Штефица Цвек“

Читај повеќе

Платформата за родова еднаквост за двојното убиство во Кратово: Станува збор за самоодбрана

Читај повеќе

Од четврток почнува електронското пријавување за упис во средно образование

Читај повеќе

НАТО ѝ се закани на Кина

Читај повеќе