Утре и задутре без струја повеќе скопски населени места

Скопје, 15 јули 2020 (МИА) – ЕВН Македонија информира дека утре и задутре без струја ќе бидат повеќе места во Скопје, во општините Центар, Карпош, Гази Баба, Сарај и Петровец.

Во периодот од 08.00 до 14:00 часот, утре без електрична енергија ќе бидат корисниците од село Нерези, како и корисниците од селата Долно и Горно Свиларе.

Без струја од 08:30 до 12:00 часот утре ќе бидат дел од корисниците од улиците „Радњанска“, „Славка Недиќ“ и „Дане Крапчев“ во општина Центар. Во општина Гази Баба утре во периодот од 09.00 до 12.30 часот, без електрична енергија ќе бидат корисниците од улица „Сава Михајлов“ бр. 18 и околните објекти во негова близина, како и корисниците од истата улица од бр. 43 до бр. 48. Од 09:00 до 14:30 часот, без струја ќе бидат дел од корисниците од улица „Жан Жорес“.

Во периодот од 09:00 до 14:00 часот, утре без струја ќе останат дел од корисниците од улица „Фјодор Достоевски“ во општина Карпош.

На ден 17 јули, в петок, без електрична енергија ќе останат корисниците во село Нерези и тоа во периодот од 08:00 до 14:00 часот.

Во периодот од 08:20 до 10:30 часот, в петок без струја ќе биде објектот на „Прогрес Компани“, како и корисниците од селата Дивље, Сушица, Чифлик, Живиње, Долно, Средно и Горно Коњаре во општина Петровец.

Во периодот од 09:00 до 12:00 часот, задутре без електрична енергија ќе бидат корисниците од улица „ Славе Георгиевски“ во општина Центар.

На 17 јули, во периодот од 09:00 до 14:00 часот, без струја ќе бидат корисниците од улиците „Франц Прешерн“, „Римска“ од бр. 1 до бр. 5, „Генерал Михајло Апостолски“ од бр. 1 до бр. 40, „Дрезденска“ од бр. 14 до бр. 46, „Алжирска“ од бр. 1 до бр. 40, „Анкарска“ од бр. 1 до бр. 17 во општина Карпош.

реклама

Пандемијата ќе биде под контрола за четири до осум недели ако сите почнат да носат маска  - веднаш

Read more

Низ фотографии: Мелбурн под целосен карантин

Read more

Kривична против градоначалникот на Боговиње за „несовесно работење во службата“

Read more

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more

Македонија

Почна трката за формирање Влада

Read more

Пет починати, нови 75 заразени и казни за непочитувачите на протоколите против COVID-19 во Охрид

Read more

Собранието конституирано, претседателот на десетиот состав ќе се избере кога ќе се создават услови

Read more

До крајот на неделава нестабилно со локални поројни врнежи

Read more

Вести

Почна трката за формирање Влада

Читај повеќе

Пет починати, нови 75 заразени и казни за непочитувачите на протоколите против COVID-19 во Охрид

Читај повеќе

Во експлозијата во Бејрут загинаа повеќе од 100 луѓе, а околу 4.000 се повредени

Читај повеќе

Собранието конституирано, претседателот на десетиот состав ќе се избере кога ќе се создават услови

Читај повеќе

До крајот на неделава нестабилно со локални поројни врнежи

Читај повеќе

Kривична против градоначалникот на Боговиње за „несовесно работење во службата“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Силна експлозија во Бејрут, десет загинати, стотици повредени

Читај повеќе

ДИК не извршила тестирање на софтверскиот систем за парламентарните избори 2020

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе