Утре сончево, од вторник врнежи и намалување на температурите

Уште утре времето ќе биде стабилно со дополнителен пораст на дневната
температура, а од вторник ќе има зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат поројни и проследени со грмежи, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Од среда ќе дува и умерен до засилен северозападен ветер, што ќе услови повторно намалување на температурата. На планините врнежите ќе бидат од снег.

Денеска времето е сончево со мала до умерена локална облачност, со слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 21 степен. Слично е времето и во Скопје, каде се очекува температура до 19 степени.

реклама

Борељ: ЕУ не може да го запре Израел

Read more

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Филипче: Рано е да се тргнат маските на отворено

Read more

Најжестоки воздушни напади врз Појасот Газа, загинаа 119 Палестинци

Read more

Македонија

Нови 30 случаи на COVID-19, 16 починати

Read more

Царовска: Наставата од септември зависно од епидемиолошката состојба

Read more

Се чека формална одлука од грчката Влада за отворање на границата

Read more

Филипче: Рано е да се тргнат маските на отворено

Read more
 

Вести

Нови 30 случаи на COVID-19, 16 починати

Читај повеќе

Во Службен весник на Грција објавена одлука за граничните премини, за државјаните на С. Македонија дозволен влез

Читај повеќе

Царовска: Наставата од септември зависно од епидемиолошката состојба

Читај повеќе

Палестинците ги напуштаат населбите во близина на Појасот Газа поради израелските напади

Читај повеќе

Дутерте ѝ се закани на Кина: Нашето пријателство завршува тука

Читај повеќе

Се чека формална одлука од грчката Влада за отворање на границата

Читај повеќе

Филипче: Рано е да се тргнат маските на отворено

Читај повеќе

Околу 40.000 дози од AstraZeneca пристигнуваат денес, утре 100.000 од Sinopharm

Читај повеќе

Изгоре камион кај Неготино

Читај повеќе