Увери се во револуционерна елеганција во производството на Vivax 4K QLED Android TV

VIVAX продолжува да важи за еден од водечките брендови во индустријата за производство на телевизори, а своето наследство го продолжува со револуционерната Q серија на 4K QLED Android телевизори.

Продолжениот квалитет е одговор на потребите на бројните клиенти, кои отсега може безгрижно да уживаат во неверојатното 4К искуство, но, во исто време да се уверат во довербата која го прави Vivax брендот прв избор за домашни уреди.

Неспоредливи стандарди за производство

Од 2013 година, М САН Груп доо се вбројува меѓу пионерите во производството на ЛЕД ТВ, со наменски објект во Ругвица и оригинален капацитет од 85.000 уреди годишно. Во 2015 година, беше воведена нова производна линија, со технолошки напредна просторија за производство на модули на VIVAX TV уреди. Со зголемен капацитет од 180.000 уреди годишно, во опсег од дијагонали од 22" до 65", VIVAX обезбедува апсолутна контрола врз секоја компонента и етапа од производствениот процес.

Потврден квалитет во секој сегмент

Посветеноста на VIVAX за исклучително квалитетните ТВ уреди се потврдува со прецизните процеси за контрола на квалитетот. Секој ТВ уред е подложен на повеќекратни 100% проверки на квалитетот, спроведени од локални експерти со високо ниво на техничко знаење. Од почетната фаза на производство до финалната проверка, VIVAX гарантира производи опремени со сертификати според ЕУ стандарди.

Врвот на иновациите: Воведување на Q серијата

VIVAX продолжува да го води пазарот со Q-серијата на 4K QLED Android телевизори, сертифицирани од Google, со најновиот оперативен систем Android 11 и пристап до популарните и најразлични апликации од Google Play Store.

Забава за целиот дом, за сите! 

Q-серијата доаѓа со вградени Dolby Atmos® и Dolby Vision®, за неспоредливо аудио-визуелно искуство. HDR 10+ технологијата гарантира јасен и реален приказ на содржината, додека вградениот Chromecast овозможува брзо поврзување со паметните уреди со Android или iOS.

Иновативен дизајн, неспоредлива елеганција

Дизајнот на серијата се карактеризира со ултра тенка метална рамка, која совршено се вклопува во секој простор. Со четири достапни дијагонали (43", 50", 55" и 65"), VIVAX предничи со софистицираност и напредна технологија.

Достапност

Q-серијата на телевизори со Android VIVAX 4K QLED е достапна за купување на сите продажни места на VIVAX брендот во Македонија тука , но и преку онлајн продажба. Придружете ни се во прифаќањето на иднината на телевизијата со VIVAX, каде што врвната технологија одговара на посветеноста на квалитетот кој го издржува тестот на времето.

реклама

Вести

Нема вештачката интелигенција да ви ја земе работата, туку луѓето кои ја користат

Read more

Додека Европејците учат англиски, цел Балкан учи германски на Duolingo

Read more

Масивен сателит денеска неконтролирано паѓа на Земјата, ќе профучи близу Македонија

Read more

Првиот човек со мозочен имплант контролира маус со своите мисли

Read more
 

Гик

  • filter

Во Бугарија откриена гробница стара 1.800 години: Раскажува тажна семејна приказна

Читај повеќе

Нема вештачката интелигенција да ви ја земе работата, туку луѓето кои ја користат

Читај повеќе

Додека Европејците учат англиски, цел Балкан учи германски на Duolingo

Читај повеќе

Масивен сателит денеска неконтролирано паѓа на Земјата, ќе профучи близу Македонија

Читај повеќе

Пронајдена најголемата змија во светот

Читај повеќе

Веднаш избришете ги: Апликации што крадат банкарски податоци и „чистат“ сметки

Читај повеќе

Првиот човек со мозочен имплант контролира маус со своите мисли

Читај повеќе

Кога старите Египќани почнале да ги мумифицираат мртовците?

Читај повеќе

Кинескиот конкурент на Boeing и Airbus го имаше своето меѓународно деби

Читај повеќе