Вајнстин пак пред суд за силување, сега му се заканува доживотна казна

Поранешниот холивудски продуцент Харви Вајнстин пред судот во Лос Анџелес се изјасни за невин за силување и сексуален напад врз пет жени.

Вајнстин првпат се појавува на судењето во Лос Анџелес, каде ќе одговара по обвинение за сексуален напад на пет жени во периодот од 2004 до 2013 година. Меѓу другото, тој е обвинет за силување, сексуална пенетрација со употреба на сила, а доколку биде осуден, Вајнстин може да се соочи со доживотен затвор.

Некогаш еден од најмоќните луѓе во Холивуд, Вајнстин беше обвинет за силување на две жени во хотели во Беверли Хилс во две одделни прилики, како и за сексуални напади на уште три жени во областа Беверли Хилс и Лос Анџелес. Повеќе од 80 жени поднесоа обвиненија против Вајнстин за сексуални напади што се случиле во последните децении, но само неколку случаи завршија на суд.

Веќе е осуден на 23 години затвор

Вајнстин (69) на судењето дојде во инвалидска количка, облечен во затворска униформа, а беше пренесен во Лос Анџелес од Њујорк. Тој веќе отслужува 23-годишна затворска казна за други случаи на силување и други сексуални напади.

Откако на денешното судење преку својот адвокат се изјасни за невин, од судот му беше наредено да остане во затвор до следното сослушување на 29 јули, соопшти канцеларијата на јавниот обвинител на Лос Анџелес.

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Филм & ТВ

Најлошите филмови снимени според бестселери

Read more

Никол Кидман непрепознатлива за новата улога во серијата „Roar“

Read more

По 21 година, Македонија се враќа во Венеција со „Вера сонува за морето“

Read more

Овој филм на Netflix има 75 милиони прегледи за помалку од еден месец

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Почина Дасти Хил, басистот на Зи-Зи Топ

Читај повеќе
  • play_arrow

Најлошите филмови снимени според бестселери

Читај повеќе

Никол Кидман непрепознатлива за новата улога во серијата „Roar“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

„Чувај ме“ е новата песна на култниот македонски бенд „Д.Н.О“

Читај повеќе

По 21 година, Македонија се враќа во Венеција со „Вера сонува за морето“

Читај повеќе
  • play_arrow

Уште еднаш, овојпат без солзи: „Архангел“ се поезијата на Скопје

Читај повеќе
  • play_arrow

Овој филм на Netflix има 75 милиони прегледи за помалку од еден месец

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен тизерот за последната сезона на „La Casa de Papel“

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за последната сезона на „The Walking Dead“ е прилично брутален

Читај повеќе