Вака би изгледал Volkswagen Golf Country

Руското списание Kolesa.ru објави рендери кои покажуват како би можел да изгледа Volkswagen Golf Country.

Volkswagen на Саемот за автомобили во Женева во 1989 година го претстави концептот за Golf Country, Golf со hatchback погон на сите 4 тркала, а по одличните реакции на новинарите и јавноста, година дена подоцна пристигна продукциската верзија која се произведуваше во фабриката во Грац, Австрија.

Но и покрај добрите критики, продажбата на Golf Country не помина добро. Произведени се помалку од 8.000 примероци во период од 3 години, а причината за тоа беше што кросоверите не беа популарни во тоа време.

Меѓутоа, популарноста на кросоверите во последно време е голема ширум светот, а новиот Golf Country би можел да биде добар чекор на Volkswagen, сметаат од Kolesa.ru.

Сепак, oд Volkswagen Golf имаат неколку кросовери во понудата и најверојатно нема да произведат Golf Country.

Тагови
реклама

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Концепти

Летечките автомобили ќе станат реалност побрзо отколку што мислиме

Read more

Прв во историјата на BMW: M3 Touring доаѓа во 2022

Read more

Nissan го подготвува новиот електричен SUV

Read more

Audi го претстави концептот за новото електрично купе

Read more

Автомобили

 • play_arrow
 • filter

Летечките автомобили ќе станат реалност побрзо отколку што мислиме

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Ова тјунирано Audi е најбрзиот СУВ во светот

Читај повеќе
 • play_arrow

Прв во историјата на BMW: M3 Touring доаѓа во 2022

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Изгледа како Mustang, вози како Tesla – рускиот електричен Aviar

Читај повеќе
 • play_arrow

Забавен тизер за Ford Puma ST, деби во септември

Читај повеќе
 • play_arrow

Кој е Томас Шeјфер, новиот шеф на Škoda?

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Ретка ѕверка: Zagato IsoRivolta GTZ ќе се произведе во само 19 примероци

Читај повеќе
 • play_arrow

Sony ќе тестира електричен автомобил

Читај повеќе
 • filter

Суперспортскиот модел на Mercedes сега развива 530 коњски сили

Читај повеќе