НБА 2019/20

Вака изгледа распоредот за НБА плејофот

Никола Јокиќ и Денвер Нагетс првиот натпревар против Јута Џез во плејофот ќе го одиграат во понеделник од 19 часот и 30 минути по централноевропско време.

НБА го соопшти конечниот распоред на сите натпревари, а за балканските фанови на Јокиќ распоредот не можеше да биде подобар, бидејќи тој игра главно во дневни термини. Вториот и третиот меч се на 19 и 21 август, од 22 часот.

Ќе се игра на четири победи и првата екипа која ќе дојде до таа бројка ќе влезе во следната рунда, односно полуфиналето.

Целосниот распоред е достапен ТУКА.

Тагови
реклама

Нагорно-Карабах: Не е важно кој прв почна, туку кој стои зад војната

Read more

Џинови во реалниот свет за кои тешко ќе верувате дека навистина постојат

Read more

Неверојатни факти за животот во Шведска

Read more

Моќни илустрации ги покажуваат разликите меѓу Истокот и Западот

Read more

Кошарка

Док Риверс повеќе не е тренер на Клиперс

Read more

Мајами избори финале во НБА лигата

Read more

Лејкерс е шампион на Западот и обезбеди финале

Read more

Бостон намали на 2-3 против Мајами

Read more

Спорт

Док Риверс повеќе не е тренер на Клиперс

Читај повеќе
  • play_arrow

Арсенал не успеа да ги казни грешките на Ливерпул

Читај повеќе

Кепа не го одигра последниот натпревар за Челси, тврди Лампард

Читај повеќе

Во Струмица ќе никне најмодерниот терен со вештачка трева

Читај повеќе
  • play_arrow

Времеплов: Пред 3 години Вардар го постигна првиот гол во Лига Европа

Читај повеќе

Крауч е инпресиониран: Тијаго може да игра и по влечки

Читај повеќе

Роналдо: Серија А сега е потешка, со Пирло сме задоволни

Читај повеќе

Варди за голот со пета: На ударот му дадов шмек а ла Кројф

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет клупски легенди кои шокантно се вратиле „дома“

Читај повеќе