Вака се вози вистински теренец: Акробации со Defender во новиот Џејмс Бонд филм

Новиот Defender на Land Rover по повеќе од седум децении доби ново издание, а пролетва ќе се појави и на пазарот.

Во најновиот филм за Џејмс Бонд „No Time To Die“, моделот Defender ќе има важна улога, барем кога станува збор за акционите сцени со возење.

Судејќи по објавеното видео, моделот покажува дека нема конкуренција на терен и дека никој и ништо друго нема да го издржи возењето како него.

Во снимањето на филмот биле користени 10 сериски примероци без никакви модификации, но се знае колку од нив го „преживеале„ снимањето.

 

реклама

Авто-мото

Гаража од соништата

Read more

Suzuki Jimny VS Dacia Duster: Кој е побрз на опасен терен?

Read more
Ајде да се тркаме: McLaren Speedtail против борбен авион

Ајде да се тркаме: McLaren Speedtail против борбен авион

Read more
Какво е возењето при брзина од 1.011 км/ч?

Какво е возењето при брзина од 1.011 км/ч?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Read more
play_arrow

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за петтата сезона на „Queer Eye“

Read more
play_arrow

Топ 10 преземања на фудбалски клубови што завршија неславно

Read more
play_arrow

Instagram кралица: Овошна пица

Read more
play_arrow

Запален автобус низ улиците на Санкт-Петербург

Read more
play_arrow

Парк во Бруклин со креативно решение за уживање во социјално дистанцирање

Read more
play_arrow

За сериозни: „Spartacus“ вежби за обликување тело

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Spies in Disguise“

Read more
play_arrow

Зошто е добро да се исплачете?

Read more
play_arrow

Како да направите Facebook страница за вашиот бизнис?

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „13 Reasons Why“

Read more