Вака се вози вистински теренец: Акробации со Defender во новиот Џејмс Бонд филм

Новиот Defender на Land Rover по повеќе од седум децении доби ново издание, а пролетва ќе се појави и на пазарот.

Во најновиот филм за Џејмс Бонд „No Time To Die“, моделот Defender ќе има важна улога, барем кога станува збор за акционите сцени со возење.

Судејќи по објавеното видео, моделот покажува дека нема конкуренција на терен и дека никој и ништо друго нема да го издржи возењето како него.

Во снимањето на филмот биле користени 10 сериски примероци без никакви модификации, но се знае колку од нив го „преживеале„ снимањето.

 

реклама

Авто-мото

Нов проект: CityHawk, електричен летачки автомобил

Read more

Како звучи холандскиот 2G суперспортски D8 GTO JD70?

Read more

Гаража од соништата

Read more

Suzuki Jimny VS Dacia Duster: Кој е побрз на опасен терен?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

Read more
play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more
play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Read more
play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Read more
play_arrow

Автомобил од буквално 1 коњска сила

Read more
play_arrow

Девојче спасено откако 24 часа минало под урнатините во Бејрут

Read more
play_arrow

Индиска кујна: Научете неколку рецепти

Read more
play_arrow

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more
play_arrow

Анти-корона меур - бизарен дизајн на заштитен шлем

Read more
play_arrow

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Read more
play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more
play_arrow

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more